Jonathan Godfrey: "Erişilebilirlik Maratonum: Acı olmadan gelişme olmuyor", 16.06.2021, 12:00, Zoom

Konuşmalar

Erişilebilirlik Maratonum: Acı olmadan gelişme olmuyor

Jonathan Godfrey, Kıdemli İstatistik Eğitmeni, Massey Üniversitesi (Yeni Zelanda)

 

(Etkinlik dili İngilizcedir ve simültane tercüme olacaktır)

 

Tarih: 16.06.2021

Saat: 12:00 (öğle, İstanbul saati)

Zoom. Kayıt: bit.ly/godfrey-boun

Facebook Etkinliği:

https://fb.me/e/I9tR3vPh

 

Özet:

Bir maraton yaklaşık 26 mil uzunlukta ve ben doktorama 22 yıl önce başladım. Eğer bir araştırmacı olarak hayatımın bir yılı bir maratonun bir mili gibi ise, benim finiş çizgisine varmak için koşmam gereken 4 mil daha var.

Bu 20 yıl içerisinde, görme engelli biri olarak görsel bir disiplin içerisinde çalışma şeklimde sayısız değişiklik oldu. O zamanlar araştırmalarımın çoğunluğu için gören insanların desteğine çok bağlıydım; bugün hala onların desteğinden faydalanıyorum çünkü araştırmalarımı görme engelli araştırmacıların halen kolayca erişemediği alanlarda yapıyorum. Umuyorum ki ilerde bizim gibi görme engelliler veri zenginliğine sahip alanlarda bilimsel araştırma yapabilecek ve eğitimlerini sürdürebilecek.

Zaman içinde çalışma tarzlarında yaşanan gelişmeler öğretim materyallerinin üretimini ve araştırma katkılarını kolaylaştırdı. Eskiden çalışmamdaki yanlışları bulabilmek için gören desteğine ihtiyaç duyarken bugün birçoğunu kendim bulup düzeltebiliyorum. Çalışmalarımın görsel kısımları için hala gören asistanlara danışıyorum, ama bu bağımlılık dahi giderek azalıyor.

 

Poster

 

Özeti içeren görsel