Çift Anadal Programı

NOT: Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü sadece Güz döneminde başvuru kabul etmektedir.

_____

"Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümüne bahar döneminde ÇAP ve Yandal başvurusu kabul edilmemektedir. Ana bölümü Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler olup diğer bölümlere bahar döneminde ÇAP/Yandal başvurusu yapacak öğrencilerin aşağıdaki "Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencileri için" başlıklı yönergeleri takip etmesi gerekir.

 

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Çift Anadal Programları
 
Siyaset Bilimi ve UIuslararası İlişkiler Bölümü’nün İşletme, Ekonomi, Sosyoloji, Psikoloji, Tarih ve Felsefe bölümleri ile çift anadal programı bulunmaktadır. Bu programların müfredatlarına sayfanın sağındaki sekmelerden ulaşabilirsiniz.
 
Çift anadal programlarıyla ilgili genel bilgiler  Boğaziçi Üniversitesi Çift Anadal Programları Yönergesi'nde belirtilmiştir.
Yönerge için tıklayınız.

 
Çap danışmanı: Gaye ilhan Demiryol gaye.ilhan@boun.edu.tr
Asistan: Cemalettin Yılmaz cemalettin.yilmaz@boun.edu.tr 
Başvuru Maili: bounpolscapyandal@gmail.com
 
ÇAP Başvuruları

 2022-2023 Akademik yılı Güz dönemi için:

 
Lisans Eğitim ÇAP iç yönetmeliği 3. Madde’ye göre:
“Lisans öğrencileri, üniversitedeki öğrenimlerinin en erken üçüncü en geç beşinci dönemi basında, genel not ortalamaları en az 3.00 olmak ve tüm derslerini başarıyla tamamlamış olmak koşuluyla (ÇAP) Çift Anadal Programına başvurabilirler. Değişim programına giden öğrenciler hariç izinli geçirilen dönemler bu sınırların dışında tutulur. Başvuru koşullarına, bölümler tarafından 3.00’in üzerinde bir GNO ve kontenjan da dahil olmak üzere ek şartlar getirebilir. ÇAP’a katılmak için başvurular ilgili iki bölüme aynı zamanda yapılır.”
 
Yukarıda belirtildiği gibi bölümlerin başvuru koşulları ve zamanlamaları değişiklik gösterebilir. Bu yüzden lütfen başvurmak istediğiniz bölümün koşulları ile ilgili bilgi edininiz.

Çap başvuruları için son tarih Boğaziçi Üniversitesi akademik takviminde ilan edilir.

 

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencileri için:

 

·      Tüm başvurular ÖBİKAS sistemi üzerinden ve e-mail yoluyla yapılacaktır. Son başvuru tarihi 24 Ağustos 2022'dir.

·      Öncelikle ÖBİKAS (registration.boun.edu.tr) üzerinden başvurunuzu yapın.

 

·      Yukarıdaki bölümlerden (İşletme, Ekonomi, Sosyoloji, Psikoloji, Tarih ve Felsefe) herhangi birine ÇAP başvurusu yaparken kendi bölümünüz olan Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümüne de transkriptiniz ile başvurmalısınız.

·      Bu başvurular için  bounpolscapyandal@gmail.com adresine transkriptinizi gönderiniz. 

·      Başvurmakta olduğunuz bölümler ÇAP danışmanınızın ya da  hem ÇAP danışmanınızın hem de bölüm başkanınızın onayını onayını istiyor olabilir.  Bu durumda başvuru mesajinizi bounpolscapyandal@gmail.com gonderirken ÇAP danışmanı için Gaye İlhan Demiryol (gaye.ilhan@boun.edu.tr) ve bölüm başkanı için de vekili Zeynep Kadirbeyoğlu’nu (Zeynep.kadirbeyoglu@boun.edu.tr) ccleyiniz. Mesajın içerisinde de onay beklediğinizi belirtiniz. 

·      Onay bekleyen maillerinize 48 saat içerisinde dönüs yapmaya çalişacağız. 48 saat içinde olumlu/olumsuz cevap gelmemesi durumunda hatırlatma maili gönderebilirsiniz.

·      Eğer yaz okulu notlarınızın ilan edilmesini bekliyorsaniz elinizdeki transcript ile basvurunuz. Notlar ilan edilir edilmez bize yeni bir transcript ulaştırınız.

 

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü ile Çift Anadal Yapmak İsteyen Öğrenciler İçin:
 
Başvuru koşulları:

1.    Lisans öğrencileri, üniversitedeki öğrenimlerinin en erken üçüncü en geç beşinci dönemi başında olmalıdır.

2.    Öğrencinin genel not ortalaması en az 3.20 olmalıdır.

3.    Öğrenci en az iki POLS dersi almış olmalı ve bu derslerin not ortalaması BB veya üzeri olmalıdır.
 

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü sadece Güz döneminde başvuru kabul etmektedir.
 

2022-2023 Akademik yılı Güz dönemi için:
 
Tüm başvurular ÖBİKAS sistemi ve email ile yapılacaktır. Son başvuru tarihi 24 Ağustos 2022'dir.

Transkriptinizi bounpolscapyandal@gmail.com adresine gönderiniz. Gönderdiğiniz maile ÇAP danışmanı Gaye Hoca ve asistanı Cemalettin Yılmaz'ı cc'lemeyi unutmayınız. 

Başvuru mailine (bounpolscapyandal@gmail.com) sadece başvuru belgelerinizi gönderiniz. Sorularınız için bölüm asistanı Cemalletin Yılmaz'a cemalettin.yilmaz@boun.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Başvuru mailine başvuru belgeleri dışında atılan mailler okunmadan silinecektir.*